Dünyadaki en büyük dördüncü akıllı telefon markası OPPO Türkiye ofisi açıldı. Bir süredir kulislerde konuşulan iddialar gerçek olduğu ortaya çıktı. Çünkü güçlü, yenilikçi ve kendine güvenen tasarımlara imza atan Çin markası olan OPPO resmen Türkiye pazarına giriş yaptığını duyurdu.

Firmanın telefon modellerini beğenenler için umut verici gelişmeler oluyor. Yenilikçi teknolojik tasarımlara sahip ürünleriyle sektörde kendinden söz ettiren akıllı telefon markalarından olan OPPO, Türkiye’deki sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor.

Teknoloji dünyasının yükselen yıldızları arasında yer alan firma, artık resmi olarak Türkiye’de bulunuyor. ABD merkezli araştırma şirketi IDC (International Data Corporation) tarafından 2017 yılında dünyanın en büyük dördüncü telefon markası olarak gösteriyor. Ayrıca 35 ülkede operasyonu bulunan şirketin, Türkiye’deki faaliyetlerine resmi olarak başladığını müjdeliyor.

İstanbul Ataşehir bölgesinde ilk OPPO Türkiye ofisini açan marka, fark yaratan akıllı telefon modelleriyle sektöre yön vermeye devam etmek istiyor.

Çin Akıllı Telefon Üreticileri Türkiye’de Boy Göstermeye Başladı

Pazarda, Oppo’nun hemen üzerindeki rakibi olan bir diğer Çinli oyuncu Xiaomi’nin ise yüzde 9.7’lik payı var. IDC verilerine göre pazarda Güney Koreli Samsung yüzde 20.3’lük payla birinci, Çinli Huawei yüzde 14.6’lık payla ikinci sırada iken, ABD’li Apple ise yüzde 13.2’lik payla üçüncü konumda.

Oppo’nun hem Çin’de hem de global pazarda en yakın rakibi olan Xiaomi de bu yıl Türkiye pazarındaki faaliyetlerine resmen başlamıştı.

Weijian Zhou

OPPO Türkiye Genel Müdürü oldu

OPPO yetkililerinden yapılan resmi açıklama doğrultusunda firmanın Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou oldu. Weijian Zhou önde gelen teknoloji markalarında daha önce yaptığı yöneticilik ve üst düzey yöneticilik tecrübeleri ile biliniyor. Firmanın Türkiye pazarındaki büyümesine kuşkusuz başarılı bir şekilde liderlik edecek gibi görünüyor.

2004 yılında kurulmuş olan Çin merkezli şirket; tasarım, donanım ve performans açısından üstün özellikler taşıyan akıllı telefon modellerini yakın bir zamanda Türkiye’deki teknoloji takipçilerinin beğenisine sunacak.