Hotspot wifi ücretli oluyor peki ne kadar aylık ödeme yapılacak ve diğer detaylar haberimizde. Hotspot wifi paylaşmak ayda 9 TL olacak ama bu konu ile ilgili olarak Turkcell’den yeni bir açıklama daha geldi. Buna göre internet aboneleri wifiden mevcut internetlerini paylaşım açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden giriş yapabilecekler. Bu durumunda, paketlerindeki interneti ek ücret ödemeden ve cihaz sınırı olmadan kullanabilecekler.
Fakat ‘Hızlı Giriş’ üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında aylık 9 TL’ye, mevcut paketteki internete ek olarak 2 GB’lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek.

hotspot-wifi-ucretli-oluyor-1

Hotspot Wifi Ücretli Oluyor

” Turkcell olarak öncelikli amacımız müşterilerimizin değişen kullanım alışkanlıkları ile aynı doğrultuda gelişen yeni taleplerine uygun çözümler üretebilmek. Hotspot wifi ücretli oluyor fakat bu yeni paket nasıl uygulanacak. Son dönemde müşterilerimizin yoğun şekilde, “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” özelliğini kullanırken bazı sorunlar yaşadıklarını belirttiler.

Yetkisiz internet paylaşımı sonucu istenmeyen güvenlik sorunları yaşanmasını engelleyen bir seçenek talep edildi. Turkcell olarak 2019 yılında 15 Ocak’tan itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz.

Bu amaçla mobil uygulama ve web sitelerine yapılan üye girişlerini sadece telefon numarası kullanarak daha hızlı ve güvenli hale getirildi. Artık ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden “Kişisel Erişim Noktası / Hotspot” yapma özelliği bulunuyor. Böylece müşterilerimiz güvenli bir şekilde kişisel mevcut internetlerini paylaşmaya devam edebilecekler.

Bunun için yapmaları gereken müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya ‘Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak. Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi bir cihaz sınırı olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.”

Turkcell açıklamasında şunları da belirtti:

“Müşterilerimiz hotspot’la farklı cihazlarla yaptıkları internet paylaşımı sonucu tarifelerindeki internetin tüketimini takip ve kontrol edemedileri durumlar oluyordur. Bunun sonucu olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor.

Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla ‘Hızlı Giriş’ üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında dünyadaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örnekleri bulunuyor. Aylık 9 TL’ye mevcut tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB’lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek.

Bu 2 GB’lık ek paketin kullanım durumu Turkcell Hesabım uygulaması üzerinden takip edilebilecek. Ayrıca bu müşterilerimiz, 30 günlük süre içerisinde 2 GB’lık paylaşım internetleri sona erdikten sonra ek ücret ödemeden tarifelerindeki interneti paylaşmaya devam edebilecekler. 15 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere hayatımıza girecek bu yenilikler.

Müşterilerimizin kişisel internetlerini paylaşırken ortaya çıkabilecek olası güvenlik risklerine karşı korunmasını hedefliyoruz. Mobil internet paylaşımlarını daha detaylı şekilde takip edebilmelerinin sağlanması amaçlanıyor.”